BULUTLU DENİZCİLİK

Bulutlu Marine olarak da bilinen Bulutlu Denizcilik Gözetim San. Tic. A.Ş., 2014 yılında kurulmuş bir Türk şirketidir. Genel faaliyet alanı, temel olarak üç alana ayrılmıştır: uluslararası tedarikçileri temsil etmek, Armatör ve Tersaneler için danışmanlık hizmetleri vermek ve teknik servis sağlamak.

MARKALAR

CHRISTIE AND GREY
CHRISTIE AND GREY
1914 yılında kurulan Christie & Grey, 100 yıldır dayanıklı ve verimli titreşim, gürültü ve şok kontrolü çözümleri üretmektedir. Titreşim ve Şok İzolasyonu alanında edinilen tecrübe ve birikim, bizi, projeniz için ürün seçiminde Teknik Destek ve yardım sunmak için mükemmel bir ortak yapmaktadır.
DETAY »
CMT
CMT
CMT’nin misyonu; müşterilerimize, ihtiyaçlarını karşılayan çevrim içi ve yerinde durum izleme çözümleri sunmaktır. Ürün yelpazemiz, bakımlarında ve onarımlarında varsayımlardan ziyade sağlam bilgileri temel olarak almada sahada çalışan mühendislere yardımcı olmaktadır.

Biz Kimiz?
2003 yılında kurulan CM Technologies, durum izleme ve test teknolojisi çözümlerinin önde gelen küresel bir tedarikçisi haline gelmiştir. Makine durumu izleme, yakıt ve yağlama yağı analizleri ve deniz suyu testlerinde uzman olarak, yetenekli işgücümüzü, müşterilerimizin operasyonlarında gerçek bir fark yaratan yenilikçi teknoloji çözümleri oluşturacak şekilde geliştirme yatırımlarımızla ve taahhütlerimizle gurur duyuyoruz.

Kiminle çalışıyoruz?
MAN ve Wartsila gibi önde gelen endüstri kuruluşları ile stratejik ortaklıklar, pazar lideri sıfatımızın kanıtıdır. Bu ortaklar, kendilerinin uzun süreli bir durum izleme teknolojisi tedarikçisi olan CMT’nin tutarlı sonuçlar sunan yenilikçi durum izleme teknolojisi çözümlerini araştırma, geliştirme ve üretme yeteneğine güvenmektedirler.

Neler elde ettik?
Kittiwake GmbH adıyla başlayan CM Technologies GmbH, son mali yılda etkileyici bir büyüme kaydetmiştir. Bu güçlü rakamlar, küresel ağımızdaki sürekli büyüme ve durum izleme alanındaki sürekli ve başarılı ürün yeniliği ile desteklenmiştir.
DETAY »
COELMO
COELMO
COELMO, 1946'dan beri 3 ile 3000 kVA arasında Endüstriyel ve Deniz Jeneratör Grupları tasarlamakta ve üretmektedir.

Üç üretim tesisine, mühendislik ve üretim için entegre bir yönetim sistemine, geniş dağıtım ağına ve uluslararası satış sonrası hizmete sahip olan COELMO, satış sonrası hizmetleri her yerde ve her zaman desteklerken, tüm uygulamalar için Jeneratör Grupları üretebilmektedir.

COELMO, geleneksel enerji kaynaklarının güvenilirliğini yenilikçi yeşil teknolojilerle birleştirmek için sürekli olarak endüstriyel ve teknolojik Ar-Ge'ye yatırım yapmaktadır. COELMO, telekomünikasyondan petrol ve gaza, askeriyeden insani yardım kuruluşlarına, keyiften ticari denizciliğe kadar birçok sektörde önemli pazar paylarıyla lider bir rol oynamaktadır.

COELMO'nun kalitesi, UNI EN ISO 9001:08, 14001:2004, SA8000:08, OHSAS 18001:07'ye uygun olarak onaylanmıştır.

70 yıllık tecrübesi ve başarıyla tamamlanan birçok projesiyle COELMO, dünya çapında Jeneratör Gruplarının dünya çapında mühendisliğini, proje yönetimini, kurulumunu, test edilmesini, işletmeye alınmasını, bakımını ve teknik desteğini sunabilmektedir.
DETAY »
DELLNER & BRAKES
DELLNER & BRAKES
Dellner Brakes AB, endüstriyel uygulamalar ve denizcilik uygulamaları için fren çözümleri geliştiren, üreten, pazarlayan ve sürdüren bir İsveç firmasıdır. Şirket, 1941 yılında Yüksek Mühendis Jan Dellner tarafından kurulmuştur. O zamandan beri, şu anda dünyanın her yerinde 700'den fazla çalışanı ve üretim veya hizmet ofisi bulunan Dellner Şirketler Grubu'nun bir parçası konumundayız.
DETAY »
ELTORQUE
ELTORQUE
Eltorque, uluslararası gemi inşa endüstrisi için elektrikli aktüatörler ve kontrol sistemleri geliştirmekte, üretmekte ve pazarlamaktadır.
 
Şirket merkezi Trondheim, Norveç'te yer almaktadır. Ayrıca yurt dışında satış temsilcilerine ve üretim tesislerine sahibiz. Tutkumuz, müşterilerin olduğu her yerde olmaktır. Genel olarak, 80 çalışan kendilerini, Eltorque'u elektrikli vana kontrol çözümleri için tercih edilen ortak haline getirmeye adamıştır.

Yaşam döngüsü boyunca bakım gerektirmeyen bir işletimin sağlanmasının müşteriler için çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden, en iyi işletim esnekliğini, en düşük güç tüketimini ve en küçük ayak izini sağlamaktayız.

1996'da kurulan şirket, günümüze kadar, bu düşünceyle geniş bir yüksek performanslı aktüatörler yelpazesi geliştirmiştir. Bugün, 400'den fazla gemide 60.000'den fazla Eltorque aktüatörü kurulmuştur.
DETAY »
FERNSTRUM
FERNSTRUM
Fernstrum, 65 yılı aşkın bir süre önce deniz soğutma sistemlerinde standardı belirleyerek yeniliğe odaklanmış bir ün oluşturmuştur. Bugün, soğutma teknolojisinde kaliteye, güvenilirliğe ve son teknolojiye sahip olmanızı garanti ederek sürekli iyileştirme taahhüdümüzü sürdürmekteyiz.
DETAY »
FLEXBALL
FLEXBALL
Orbassano'da (Torino - İTALYA) yer alan FLEXBALL ITALIANA, 1960 yılından beri "Flexball" bilyalı rulman kontrollerini, 1970 yılından beri tel kabloları ve İtalya, Avrupa ve diğer ülkelerdeki çeşitli endüstrilerin birçok farklı uygulamaları için kontrol kutuları tasarlamakta ve üretmektedir.

Ana faaliyet alanları şunlardır:

» Demiryolları, metro, tramvaylar ve genel ulaşım
» Tarım makineleri
» Yapı ekipmanı
» Profesyonel ve eğlence gemileri
» Motorlu taşıt endüstrisi

Doğrusal veya döner bir hareketin aktarılmasını gerektiren tüm uygulamalar için mekanik veya elektronik kontroller üretmekteyiz.

Tüm tasarım ve geliştirmeler, aşağıdaki görevleri gerçekleştirmek için Solidworks, 2D ve 3D Mekanik CAD'ler ile gerçekleştirilmektedir:

» Bir ürün konseptinin geliştirilmesi
» Tamamen birleşmeli yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya tasarımın gerçekleştirilmesi
» Ağırlık analizi
» Ürünün nasıl çalışacağını analiz edecek animasyonlar
» Prototip tasarımının ve sanayileştirmenin gerçekleştirilmesi

FLEXBALL, tüm ekipmanlarını tasarlayacak, test edecek ve nitelendirecek tam kapasiteye sahiptir. Ürünlerin nihai olarak piyasaya sürülmelerinden önce sürümlerinden önce dayanıklılık, sürtünme, titreşim, kum, toz veya tuz püskürtme gibi özel testler yapılmaktadır.
Kontrollerimizin tüm kritik parçaları dahili olarak üretilmektedir. Üç montaj hattı ve iki imalat atölyesi, tüm üretim süreçleri boyunca tam bir kalite kontrolünü ve üretilen her bir parçanın ayrıntılı bilgisini sağlamaktadır. Bu tür bir organizasyon, müşterilerimiz tarafından talep edilen Zamanında Teslimat ve Kalite şartlarının yerine getirilmesi için zorunlu bir şarttır.
DETAY »
FPE VALVES
FPE VALVES
En yüksek değere sahip termostatik sıcaklık kontrol vanaları için en kısa bağlantı kablosu ve teslim süresi. Derhal hizmet almak için TCV'nizi inşa etmek üzere FPE Termostatik Kontrol Vanası Yapılandırıcısı’na tıklayınız. Fiyatlar, özelleştirmeler ve sipariş için aşağıdaki bilgilerden bizimle iletişime geçerek şirketiniz için üstün bir tasarruf sağlamanın keyfini çıkarın. FPE, endüstrinin en düşük fiyata en yüksek kalitedeki termostatik vanaları için, genel olarak herhangi bir rakibin 1/4'ü kadar daha kısa bağlantı kablosu ve teslim süresi sağlamaktadır.

Termostatik kontrol vanalarını ihtiyaçlarınıza göre özelleştirme yeteneği ve kurşunsuzluk uyumluluğu ile TCV'nizi de (bazen endüstriye bağlı olarak sıcaklık kontrol vanası, termal kontrol vanası, sıcaklık düzenleme vanası, sıcaklık düzenleyici vana, termokontrol vanası, termal düzenleyici vana, termostatik saptırma vanası, regülatör kontrol vanası, Amot vanası, termal düzenleyici vana veya yalnızca termostatik vana olarak da adlandırılabilir) ilave yağ filtreleme, algılama ve borulama ve ayrıca, karıştırma veya saptırma vanaları ile belirlemek ve boyutlandırmak üzere kurabiliriz.

7 ila 126 C (45 ila 260 F arası) arasındaki önceden belirlenmiş sıcaklıklarda ayarlanmış olan Fluid Power Energy termostatik vanaları ayar gerektirmemektedir. Sınırlama olarak FPE Termostatik Kontrol Vanası Modeli Sıcaklık Kuralları ve FPE Termostatik Kontrol Vanası Çalıştırma Yönergeleri ve Garantisi geçerli olabilir. FPE ayrıca, Fluid Power Energy ürünlerinin yanı sıra AMOT termostatik kontrol vanaları ve bileşenleri için eksiksiz bir yedek parça/donanım sağlamaktadır. FPE'den Termostatik Kontrol Vanaları hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Spin-Clean. Tam yağ temizleme santrifüjleri hattımız.

Spin-Clean, Fluid Power Energy’nin Yağ Filtreleme Sistemidir. Yanma sürecinde kullanılan yağı temizleyerek motor aşınmasını azaltır, motor ömrünü korumak ve uzatmak için yağ boşaltma aralıklarını ve filtre ömrünü uzatır.

Çevremizin korunması da önemli bir hedeftir ve Spin-Clean Santrifüjü, her ikisi için de günümüzün en etkili çözümüdür. FPE'nin Yağ Temizleme Filtreleme Sistemi olan Spin-Clean’i keşfedin.
DETAY »
HELKAMA
HELKAMA
Kabloda elli yıl

Elli yılı aşkın bir süredir kablo üretimi yapan Helkama; kalite, esneklik ve olağanüstü kişisel hizmeti temsil etmektedir.

Helkama, her yıl tüm dünyada 60'dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

Deniz Kablolarına ek olarak, Helkama; Esnek kablolar, Açık Deniz kabloları, Optik fiber, Enstrümantasyon ve Yangına dayanıklı kablolar üretmektedir. Helkama, aynı zamanda güvenilir bir OEM ortağıdır: müşterinin gereksinimlerine ve özelliklerine uygun kablo üretmekteyiz. Şirketin Finlandiya'da Kaarina ve Hanko’da ve Çin'de ise Şanghay'da üretim tesisleri bulunmaktadır.

Helkama aile şirketlerinin kökleri bir asırdan fazla geriye gitmektedir. Yıllar geçtikçe, Helkama şirketleri, zamanına ait gelişmeleri başarılı bir şekilde takip etmektedir; bu da her birinin kendi türünün önde gelen şirketleri arasında yer almasını sağlamaktadır.
Helkama Bica Oy, Helkama Emotor Grubu'nun bir üyesidir.
DETAY »
LEAN MARINE
LEAN MARINE
Yakıt Tasarruf Sistemi

Lean Marine Sweden AB, gemi performansının iyileştirilmesi ve daha iyi çevre çözümlerine yönelik çalışma amacıyla hidrodinamik ve denize ait enerji kontrol sistemi uzmanları tarafından kurulmuştur. Ofisimiz İsveç'in batı kıyısındaki Göteborg'da yer almaktadır.

Odak noktamız; ticari gemiler için yakıt tasarrufu ve güvenilirlik ile önemli bir fark yaratmaktır.

Temel yetkinliklerimiz; gemiler için güvenilir yakıt optimizasyonu sistemleri ve tahrik kontrol sistemlerinin tasarımında ve imalatındadır. Sistem çözümlerimiz, yeni binaların yanı sıra mevcut gemilerin iyileştirilmesi için de mevcuttur. Tahrik kontrol sistemleri, denize ait enerji elektronik sistemleri, özelleştirilmiş deniz mühendisliği ve hidrodinamik konularında uzun süreli bir tecrübeye sahibiz.

Yeteneklerimizi, gemilerinizin operasyonel verimliliğini ve güvenliğini önemli ölçüde artıracak benzersiz çözümler yaratmak için bir araya getirmekteyiz.

Son teknoloji kontrol sistemleri ve özelleştirilmiş pervane çözümlerinin tasarımında uzun yıllara dayanan tecrübemizle, donatanları, gemi tasarımcılarını, tersaneleri ve tahrik tedarikçilerini destekleyecek doğru bilgilere sahibiz. Misyonumuz; yakıt tasarruf sistemleri ile müşterilerimize katma değer sağlamaktır.
DETAY »
MIDE TECHNOLOGY
MIDE TECHNOLOGY
1989 yılında kurulan Midé Technology Corporation; havacılık, otomotiv ve üretim dahil olmak üzere birçok sektör için yüksek performanslı ürünler üretmektedir ve bunları pazarlamaktadır. İnovatif çalışanlarımız, sistem yaklaşımlarımız ve müşteri odağımız, bu yüksek performanslı, akıllı sistemleri ve müşterilerimizin özel ihtiyaçlarına uyarlanmış hizmetleri kavramsallaştırmamızı, tasarlamamızı ve ortaya koymamızı sağlamaktadır.

İnovatif Deniz Salmastraları ve Çözümleri

USS Cole saldırısının ardından Amerikan Donanması, Arleigh Burke Klası muhriplerindeki (DDG) Donanma’nın eksilen bölme şaft salmastraları için inovatif ve etkin bir çözüm geliştirmek üzere Mide Technology şirketini yetkilendirmiştir; bunun sonucu, Mide’nin Güvenilir ve Çok Yönlü ürünleri olmuştur. Mide’nin birçok çözümü gibi bölme salmastrası tasarımı da, akıllı malzeme teknolojisini ve ileri mühendislik ve üretim süreçlerini kullanmıştır. Donanma, pervane mil kovanı salmastraları ile sorun yaşadığında yine Mide’den bu soruna inovatif bir çözüm bulmasını talep etmiştir. Mide, Kıyı Savaş Gemisinde (LCS) kullanılmak üzere tam bir darbe özellikli, son teknoloji bir şaft salmastrası geliştirmiştir.

Mide, Amerikan Donanması ve ticari deniz müşterileri için sağlam ve etkili deniz ürünleri ve çözümlerinin tasarımında, niteliklendirilmesinde ve üretiminde kanıtlanmış bir geçmişe sahiptir.
DETAY »
NORIS
NORIS
90 yılı aşkın süredir NORIS, gemi inşa endüstrisi, ulaşım teknolojisi, makine ve tesisat mühendisliği için enstrümantasyon ve otomasyon alanlarında önde gelen uzmanlardan biridir.
 
Raylı ve özel amaçlı taşıtlar için tek seferlik ve seri üretim olarak özelleştirilmiş ürünler ve çözümler geliştiriyor, üretiyor ve satıyoruz. Motorlar, tahrik sistemleri ve genel deniz mühendisliği için gemileri otomasyon sistemleriyle donatıyoruz - her şey tek bir kaynaktan alıyoruz ve Almanya'da üretiyoruz!

Üçüncü kuşakta özel olarak işletilen bir aile şirketi olarak, hızla ve esnek bir şekilde, yani dünya çapında hareket ediyoruz. Şirketimizde düz hiyerarşilerden, hızlı kararlardan, dünya çapında servis ve satış ağından ve aktif, uzun yıllara dayanan yönetimimiz sayesinde uzun süre boyunca ürün ve yedek parça bulunabilirliğinden faydalanıyorsunuz.
DETAY »
PETER TABOADA
PETER TABOADA
PETER TABOADA, 1980'den beri deniz, sanayi, ilaç-hastane ve konut pazarları için kendi su arıtma ve saflaştırma sistemleri teknolojisi ile tasarımda, üretimde ve pazarlamada uzmanlaşmıştır.

PETER TABOADA İLERİ SU TEKNOLOJİSİ
PETER TABOADA, 1980'den beri deniz, sanayi, ilaç-hastane ve konut pazarları için kendi su arıtma ve saflaştırma sistemleri teknolojisi ile tasarımda, üretimde ve pazarlamada uzmanlaşmıştır.

PETER TABOADA, projelerin değerlendirilmesinde danışman olarak çalışmaktan su arıtma sistemlerinin çalıştırılmasına ve bakımına kadar su arıtma alanında geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir.

PETER TABOADA, aşağıdaki alanlarda uzmanlaşmıştır:
» Deniz suyunun ve tuzlu suyun tuzunu giderme.
» Biyolojik büyüme ve korozyondan kaçınmak için deniz suyu arıtımı.
» Hemodiyaliz ve endüstriyel uygulamalar için ultra saf su üretimi.
» Su kirleticilerinin seçici ayırımı.
» Soğutma sistemleri, kazanlar vb. için su kontrolü, bakım ve saflaştırma
» Kuyu suyu arıtma.
» Su kirleticileri ayırıcısı.
» Farklı yöntemlerle su sterilizasyonu.
» Çabuk bozulan ürünleri sterilize etme ve koruma sistemleri.
DETAY »
PROGENER
PROGENER
Progener, gemi inşa, nakliye, kıyı, endüstri ve enerji sektörleri için tamamen bağımsız bir tasarım ve mühendislik hizmetleri sağlayıcısıdır. Şirket, yardımcı gemi inşa endüstrisinin artan ileri mühendislik desteği talebini karşılamak amacıyla 2007 yılında İspanya'nın Vigo kentinde kurulmuştur
DETAY »
REXNORD CENTA
REXNORD CENTA
Endüstriyel uygulamalar ve denizcilik uygulamaları, enerji üretimi ve demiryolu uygulamaları için esnek bağlantı elemanlarının lider bir üreticisi olarak CENTA, zorlu projelerin gerçeğe dönüşmesinde uzmanlaşmıştır.
DETAY »
SIREHNA
SIREHNA
1986 yılından beri deniz aracı dinamiklerinin uzmanı olan SIREHNA, şimdi altmış çalışanı, ileri araştırmalarda bir araya getirmektedir ve deniz hidrodinamiği, kontrol-kumanda sistemleri, deneysel teknolojiler, çok kriterli optimizasyon ve enerji süreçlerinde birçok alandaki bilgilerini sunmaktadır.

Sirehna, Fransa'da ve dünya çapında mevcut olup, yüzey gemisi ve denizaltı hareketini ve yörüngesini ve deniz robotlarını kontrol etmek için tam ürün çözümleri sunmaktadır. Ürünleri, müşterinin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilmek için teknoloji araştırmalarındaki ilerlemelerden sürekli olarak faydalanmaktadır. Geliştirme döngüsü kontrolüne dayanarak, farklı ürün grupları, deniz standartlarının gerekliliklerine cevap vermektedir.

SIREHNA'nın hem sivil hem de askeri piyasalara dayanan müşteri referansları, en karmaşık sorunları ele alma ve müşterilerimiz tarafından konulan ekonomik kısıtlamalara cevap verme kapasitesini göstermektedir. Bunların en simgesel olanları arasında, FREMM Firkateynler için Dümen-yalpa stabilizasyonu sistemi, Charles de Gaulle uçak gemisi için stabilizasyon sistemi ve eğlence amaçlı yat sektörüne veya açık deniz petrol endüstrisine dinamik konumlandırma sistemlerinin satışı yer almaktadır.

En ileri teknoloji bilimsel hesaplama araçlarına dayanan SIREHNA, akışkanlar mekaniği ve deniz hidrodinamiği alanında sayısal simülasyon için yüksek bir kapasiteye sahiptir. SIREHNA, bir hidrodinamik test uzmanıdır ve aynı zamanda, hem simülasyon tanklarında hem de harici tesislerde çok çeşitli hidrodinamik test hizmetleri sunmaktadır.

SIREHNA, ayrıca, 20 yıldan uzun süredir özellikle uluslararası çapta sayısız işbirliği projesine katılmıştır. Bu teknolojik araştırma programları, yarının araçlarının ve ürünlerinin yapı taşlarını oluşturmaktadır.
DETAY »
SONIHULL
SONIHULL
Ultrasonik Kirlenme Önleyici Koruma

Kirlenme önleyicinin geleceği, şimdi içte ve dışta ultrasonik kirlenme önleyici koruma.

Geminizin sert deniz suyuna maruz kaldığı her yerde geminizi biyolojik kirlenmeye karşı korunmanız gerekmektedir. Dışta yosunların, yabani otların, midyelerin ve diğer istenmeyen deniz yaşamının oluşması sizi yavaşlatacaktır ve yakıt faturanızı artıracaktır. İçte ise deniz organizmaları, soğutma suyunu kısıtlayabilmekte ve hatta motorunuza zarar verebilmektedir.

SONIHULL - Geminizin Dışındaki Koruma
Kabuklar, şaftlar, pervaneler, su jetleri, dıştan takmalı motorlar ve dümen makinesi

SONIHULL - Geminizin İçindeki Koruma
Deniz sandıkları, tanklar, omurga soğutucular, kutu soğutucular, boru sistemi, giriş yerleri ve vanalar
DETAY »
STRAUB
STRAUB
"Üretmeden ve satmadan önce araştırma, geliştirme ve test etme, geleceğinizi garanti eder." Şirketin kurucusu Immanuel Straub’un bu yol gösterici ilkesi, şirketi STRAUB Werke’nin rotasını belirlemiştir. 1954 yılında tek kişilik bir işletme olarak kurulan şirket sürekli olarak gelişmeye devam etmiştir. Kalıcı araştırma ve geliştirme, yaylar ve boru bağlantıları gibi ürünlerin en kaliteli olanlarının üretilmesine yol açmıştır. Bu ürün gruplarının her ikisi de şirketin ticari markası haline gelmiştir ve adını, İsviçre'nin sınırlarının ötesine taşımıştır.
DETAY »
TENMAT
TENMAT
FEROFORM ve RAILKO, TENMAT tarafından özel olarak üretilmiş ileri mühendislik ürünü kompozit malzemelerdir ve pelesenkli yatak, dümen ve pervane yatakları, dümen makinesi, vinçler, matafora gibi zorlu uygulamalar ve diğer birçok uygulama için endüstri standardı olarak geniş kabul görmektedir. Dünya çapında 8000'den fazla gemiye kurulan FEROFORM ve RAILKO deniz yatakları; donatanlara, tersanelere, tasarımcılara ve OEM'e, performans, güvenilirlik, kullanım kolaylığı, bulunabilirlik ve tasarım açısından önemli avantajlar sunmaktadır.

TENMAT kompozit malzemeler, yüksek mukavemeti, mükemmel aşınma direnci ve dayanıklılık ile birleştirerek, özellikle sarp, aşındırıcı ve kumlu yükleme sularında her türlü hizmet koşulunda yüksek performanslı yataklar üretmekte ve son kullanıcılar için bakım ve işletme maliyetlerini azaltmaktadır. Ayrıca, TENMAT kompozitlerinin, organik büyümeden kaynaklanan erken aşınmayı önlemeye yardımcı olabilecek biyolojik kirliliği desteklemediği kanıtlanmıştır.
DETAY »
WÄRTSILÄ
WÄRTSILÄ
Wärtsilä, akıllı teknolojiler ve deniz ve enerji piyasaları için tam yaşam döngüsü çözümlerinde küresel bir liderdir. Sürdürülebilir inovasyon, toplam verimlilik ve veri analizini vurgulayarak, Wärtsilä müşterilerinin gemilerinin ve santrallerinin çevresel ve ekonomik performansını en üst düzeye çıkarır. 2017 yılında, Wärtsilä’nin net satışları yaklaşık 18.000 çalışanı ile 4,9 milyar Euro'dur. Şirketin dünya çapında 80'den fazla ülkede 200'den fazla yerde faaliyet göstermektedir. Wärtsilä Nasdaq Helsinki'de listelenmiştir

Bulutlu Denizcilik olarak müşterilerimize hizmet verdiğimiz Wartsila ekipmanları;


WÄRTSILÄ SERCK COMO TEK KADEMELİ TATLI SU EVAPORATÖRÜ

Wärtsilä Serck Como SSD, tatlı suyun suya batırılamadığı uzun süreli deniz teknelerinin ihtiyacını karşılayan, son teknoloji ürünü bir arıtma ünitesidir. İşlemler için temiz suyun gerekli olduğu durumlarda da uygulanabilir. Sistem, deniz suyundaki tuz ve diğer yabancı maddeleri gidermek ve yüksek kaliteli tatlı suya dönüştürmek için vakumlu damıtma kullanır (sürekli ve kullanıcı dostu çalışma için otomatik işlem ile basit teknolojiye sahiptir. Dizel motordan veya diğer ısı kaynaklarından gelen atık ısı, Deniz suyunu buharlaştırır ve sistemin toplam elektrik tüketimi düşüktür.
 
WÄRTSILÄ SERCK COMO ÇOK KADEMELİ TATLI SU EVAPORATÖRÜ

Wärtsilä’nın çok kademeli tatlı su evaporatörü, dünyadaki en güvenilir termal deniz suyu arıtma işlemidir ve ısı transferinin ve buharlaşmanın tamamen ayrıldığı tek buharlaşma prensibidir. Bu, ölçekleme riskini en aza indirir ve bakım maliyetlerini azaltır. Wärtsilä Serck Como Çok Kademeli Tatlı Su, deniz suyu, kuyu suyu veya endüstriyel sudan taze su üretmek için kullanılır. Çok kademeli teknolojinin özel bir avantajı, spesifik ısı tüketiminin (veya termal verimliliğin) her uygulamanın bireysel gereksinimlerine sürekli olarak uyarlanabilmesidir. Üretilen damıtma ürünü, teknik su (örneğin, kazan besleme suyu) olarak uygun hale getiren çok düşük bir tuz içeriğine sahiptir. Damıtık kalite ve miktar deniz suyu sıcaklığından bağımsız olup MSF teknolojisini tatlı su için güvenilir bir kaynak haline getirir

MOSS MULT-INERT SİSTEMİ

Wärtsilä Moss Mult-Inert ™ sistemleri, hem ham petrolü hem de rafine ürünleri taşımayı amaçlayan tankerlerde kullanım için yüksek seviyede güvenlik sağlayan ve kalitenin bir numaralı önceliği olduğu tek bir kompakt ünite halinde birleştiren hayati önem taşıyan sistemlerdir.Wärtsilä Moss Mult-Inert ™ sistemi, inert bir gaz jeneratörü olarak veya kazanlar kullanımdayken bir baca gazı sistemi olarak çalışabilir. Kompakt modüller temel alınarak tasarlanmış olup, bu sayede kaplanan yer açısından önemli tasarruflar ve yeni yapım ve yenileme donanımları için kurulum maliyeti sunar. En son gelişmelerimiz, güverte basıncı ayarına dayalı otomatik düzenlemeyi içerir. Boşaltma işlemi sırasında, inert gaz üretimi optimize edilir ve sadece tank basıncını korumak için gerekli olan inert gaz miktarını üretir. Bu sistem, yağ tüketimini ve çevresel faydaları azaltarak maliyet verimliliği sağlar.
 
MOSS TANKERLER İÇİN INERT GAZ JENERATOR SİSTEMİ 

Wärtsilä Moss inert gaz sistemleri, kargo tanklarının veya bunkerlerin atmosferin patlayıcı menziline girmesini önlemek için gemiler için yüksek düzeyde güvenlik sağlamak için hayati önem taşıyan sistemlerdir. Yüksek kalite ve güvenilirlik her zaman bir numaralı önceliğimizdir. Kompakt modüllere dayalı olarak tasarlanmış olup, hem yeni inşaatlar için hem de mevcut gemilerde güçlendirme için hem yer açısından hem de kurulum maliyetlerinde önemli tasarruflar sağlar. En son gelişmelerimiz güverte basıncı ayarına dayalı otomatik düzenleme içerir. Yükleme sırasında sistem, inert gaz üretimini, tank basıncını korumak için sadece gerekli miktarda İnert Gazı üretecek şekilde optimize eder. Bu sistem, maliyet tasarrufu sağlayan yağ tüketimini ve ayrıca çevresel faydaları azaltır.

MOSS LNG TAŞIYICILAR İÇİN INERT GAZ SİSTEMLERİ

Wärtsilä Moss inert gaz sistemleri, kargo tanklarının veya bunkerlerin atmosferin patlayıcı menziline girmesini önlemek için gemiler için yüksek düzeyde güvenlik sağlamak için hayati önem taşıyan sistemlerdir. Sonuç olarak, yüksek kalite ve güvenilirlik her zaman bir numaralı önceliğimizdir. Sistemler, kompakt modüllere dayanarak tasarlandı ve hem yeni inşaatlar hem de mevcut gemilerde güçlendirme için hem yer açısından hem de kurulum maliyetlerinde önemli tasarruflar sağladı.
 
MOSS NITROJEN JENERATÖR SİSTEMLERİ
 
Wärtsilä Moss nitrojen jeneratörleri kuru, temiz bir inert gaz üretmek veya oluşturmak için tasarlanmıştır. Azot jeneratörlerinin kullanılması, gaz tüplerinin taşınmasıyla ilgili problemleri ortadan kaldırır. Moss Nitrojen jeneratörleri, son teknoloji ürünü membran teknolojisini kullanır ve esneklikleri için tasarlanmıştır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına her zaman uyum sağlıyoruz ve sistemlerimizi en zorlu yerlere monte edebiliyoruz. Aynı sistemde çeşitli saflıklar sağlamak için tasarlandılar, müşterilerimize daha da fazla esneklik sağlıyorlar.

MOSS BACA SİSTEMLERİ
Wärtsilä Moss baca sistemleri, kuruldukları gemiler için yüksek seviyede güvenlik sağlamak için hayati önem taşıyan sistemlerdir. Sonuç olarak, ürün kalitesi her zaman bir numaralı önceliktir.
Ham petrol taşıyıcılarında kullanım için özel olarak üretilmiştir ve kompakt modüllere dayalı olarak tasarlanmış olup, hem yeni inşaatlar için hem de mevcut gemilerde güçlendirme için yer ve kurulum maliyetlerinde önemli tasarruflar sağlar.

AVT 13D-VAKUMLU TUVALET

Wärtsilä vakumlu tuvalet, mekanik olarak basit, operasyonel olarak güvenilir ve şık görünüme sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Atıklardan tuvalet ve vakum boruları ile arıtma tankına veya ara toplama tankına atmak için hava kullanır. Yaklaşık olarak sadece 1 litre su kullanılarak, atık su miktarında önemli bir azalma gerçekleşir. Bu çağdaş tarzdaki tuvalete yerleşik bir vakum kesici ve akıtma belleği vardır. Kontrol mekanizması, kaseyi çıkarmadan kullanılabilir.

VAKUM TOPLAMA SİSTEMİ

Wärtsilä vakum toplama sistemi, tuvalet çanaklarından ve diğer sıhhi tesisat armatürlerinden atık su kanalizasyonunu Super Trident Kanalizasyon Arıtma Tesisi'ne (STP) veya bağımsız toplama tankına taşımak için diferansiyel hava basıncı kullanır.

AVV 100 VAKUM ARABİRİM VANASI

Wärtsilä Hamworthy Vakum Arabirim Vanası (VIV), Wärtsilä Hamworthy kanalizasyon toplama sistemi ve geleneksel greywater kanalizasyonları ve pisuarlar arasındaki arabirimdir. VAV, duş sistemlerinde, lavabolarda, çamaşır yıkama ve galon kanalizasyonlarında vakum sistem borularının maliyet tasarrufundan ve faydalarından yararlanmayı kolaylaştırır.
Vakum sistemi boruları konvansiyonel yerçekimi boru tesisatından daha küçük ve hafiftir ve herhangi bir uygun yönde ve etrafındaki engellerle çalıştırılabilir. Bu, daha düşük malzeme maliyeti, montaj işçiliği tasarrufu, dikkate değer tasarım esnekliği ve% 85'e varan su tasarrufu anlamına gelir. Ek olarak, bir vakum sisteminin performansı gemi hareketlerinden etkilenmez.

SUPER TRIDENT ATIK SU ARITMA TESİSİ

Wärtsilä Hamworthy Super Trident atık su arıtma tesisi, denizdeki atıkların bertaraf edilmesine, dünyadaki okyanusların kalitesinin korunmasına ve operasyonel huzur için gerekli düzenlemelere uyulmasına uygun maliyetli ve güvenli bir yanıttır. Kanalizasyon arıtma tesisleri, yerçekimi ve vakum toplama sistemleri ile tamamen uyumludur ve doğal biyolojik süreçleri hızlandıran aktif çamur sistemini kullanır. Kimyasal klorlama ve klorsuzlaştırma, geminin tahliyesine uygun temiz, güvenli bir atıksu üretmek için kullanılır.
 
MEMBRAN BİYOREAKTÖR (MBR) TEKNOLOJİSİ

Wärtsilä Hamworthy Membran BioReactor (MBR) sistemi, en yüksek seviyede deniz ve açık deniz standartlarını karşılayan, siyah ve gri suyun yüksek saflıkta arıtımını sağlayan yenilikçi bir teknolojidir.
Sistem, en katı standartları karşılamak için siyah ve gri suyun işlenmesine izin veren biyolojik bozulma ve membran ayrılmasına dayanmaktadır.
Süreç, çevre veya gemi işletimi için tehlikeli olan herhangi bir ekleme veya kimyasal madde üretilmesine gerek kalmadan en yüksek kalitede deşarj sağlar.
DETAY »
WEKA BOXCOOLER
WEKA BOXCOOLER
WEKA, 1957'den beri deniz ürünleri üretmektedir. Ana faaliyet alanı, iç su yolları ve deniz araçlarında kullanılan kutu soğutuculardır. Weka, farklı uygulamalar için çeşitli malzemeler sunmaktadır.

BOXCOOLER AVANTAJLARI


Deniz ile ilgili biyolojik gelişimlere karşı koruma gereklidir. Bu görüntü, sert pişmiş kaplamaya sahip geleneksel alüminyum pirinç borular (sol taraf) ve kaplamasız 90/10 bakır-nikel borular (sağ taraf) arasındaki bir karşılaştırmayı göstermektedir. Görüntü, altı haftalık bir testin sonucunu göstermektedir. Borunun yüksek bakır içeriği, denizdeki büyümeye karşı koruma sağlayan doğal kirlenme önleyici özellikler sağlamaktadır. Bakır alaşımları, biyolojik kirlenmeye karşı doğal bir dirence sahiptir. Açık bir şekilde, 90/10 Bakır-Nikel alaşımı, yosun midyelerinden ve diğer deniz ile ilgili gelişimlerden kaynaklanan kirlenmeye direnmektedir. Daha da açıklayacak olursak, bakır alaşımlarının biyolojik kirlenme direnci, bakır iyonlarının süzülmesinden değil, koruyucu oksit filmindeki bakırdan kaynaklanmaktadır.

Fazla bakım gerektirmeyen

Boxcooler daha az bileşene sahip olduğundan daha az bakım gerektirmektedir. Bu nedenle, operasyonel maliyetler de diğer soğutma sistemlerinden daha düşüktür. Buzlu su içinde seyahat edilen sert koşullarda, buzu erittiği ve sistemi bu şekilde soğuttuğu için sistemin buzla tıkanma riski büyük ölçüde azaltılmaktadır. Dıştan takmalı bir devrenin ortadan kaldırılması. Boxcooler, gemide ikincil bir ham su soğutma devresinin bulunmasını gerektirmemektedir; bu da, gemiye ham su getirme ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Bu, ham su sızıntıları riskini ve dolayısıyla, aşınma ve yıpranma nedeniyle bozulma riskini azaltmaktadır.

Enerji tasarruflu
Boxcooler, deniz suyu pompaları için elektrik enerjisi gerektirmemektedir. Genel performansa bağlı olarak Boxcooler tasarımı, en uygun soğutma sistemi çözümüdür.

Düşük maliyetli
Boxcooler sistemi, merkezi deniz suyu soğutma sisteminden daha az parçadan oluşmaktadır. Boxcooler sistemi daha az pompa ve vana gerektirmektedir, boru hattı uzunluğu kısalmaktadır ve çamur sandığına veya ısı eşanjörüne gerek yoktur. Sistem, daha az yardımcı güç gerektirmektedir; bu da yakıt tasarrufu ve daha düşük kurulum maliyetleri sağlamaktadır. Boxcooler, gemi sertifikasyonu gerektiren daha az sayıda parça gerektirmektedir; bu da kısaltılmış bir sertifikasyon sürecine ve uygun maliyetli bir sisteme yol açmaktadır.

Korozyona karşı daha dirençli
Boxcooler, korozyona ve kirlenmeye diğer çözümlerden daha az elverişlidir. Bakır-Nikel 90/10 alaşımının korozyon direnci, koruyucu oksit filmin oluşumuna bağlıdır. Çinko, nikel veya kalay gibi alaşım elementleri, oluşan koruyucu filmlerin çekme mukavemetini ve yapışkanlığını ve dolayısıyla tek tek alaşımların nispi korozyon direncini etkilemektedir. Bakır-Nikel 90/10 alaşımının deniz suyundaki genel korozyon hızı çok düşüktür ve koruyucu oksit filmlerin oluşumuyla zaman içinde hızla düşmektedir. Bu nedenle, genel korozyondan dolayı zamansız iş görmezlik nadiren yaşanmaktadır. Bu bağlamda, Bakır-Nikel 90/10, korozyon direncine ilişkin olarak açıkça üstün bir alaşımdır.

Doğal Kirlilik Karşıtı
Ayrıca, bakır-nikel alaşımları, makro kirlenmeye karşı da yüksek ve doğal bir dirence sahiptir. Bu, boru sistemlerinin ve kondansatörlerin temizlik sıklığını ve boxcooler için kirlilik giderme maliyetlerini azaltmaktadır. Oluşan kirlenme zayıf bir şekilde yapışmakta ve bu nedenle kolayca çıkarabilmektedir. Bakır-nikel boruların biyolojik kirlilik direnci, gemi güvertesi kondansatörlerinin birkaç yıl boyunca iyi bir ısı transferi kabiliyetine sahip olmasını sağlamaktadır.

Bir ICAF (Impressed Current Anti Fouling System), bakırın denize aktif olarak yayılmasını sağlamaktadır. Böyle bir sistemle donatılmış bir gemi, yılda 500 kg bakır iyonları yayabilmektedir. Weka Boxcooler’ın doğal kirlilik karşıtlığından dolayı ilave kaplama veya ICAF sistemi gerekmemektedir.
DETAY »
WIN GD
WIN GD
2 Zamanlı Dizel ve Gaz Motoru

Dünü ve Bugünü

1893 yılında kurulan Sulzer Diesel Engine işletmesinin uzun yıllardır süren geleneğini devam ettirmektedir.

Winterthur Gas & Diesel Ltd. (WinGD), her türden ticari, açık deniz gemilerinde tahrik gücü için kullanılan düşük hızlı ve dizel motorların dünya çapında önde gelen bir geliştiricisidir.

WinGD, güvenilirlik, verimlilik ve çevresel sürdürülebilirlik açısından sektör standartlarını belirlemektedir.

WinGD; üreticiler, gemi inşaatçıları ve gemi işletmecileri için dünya çapında tasarım lisansları ve teknik destek sağlamaktadır.

Genel merkezi Winterthur, İsviçre’de bulunmaktadır.

WinGD, dünya çapında 25 farklı milletten 353 kişiye istihdam sağlamaktadır.

Sürdürülebilir Teknoloji

Motor gücünü artırmak, genel egzoz emisyonlarını azaltmak ve toplam işletme maliyetlerini iyileştirmek için Tam Isı Geri Kazanımı Tesisi

Hassas silindir yağlaması, azaltılmış yağlama yağı tüketimi ve daha düşük işletme maliyetleri için Darbe Yağlama Sistemleri

Tier III gereksinimlerinin oldukça altındaki NOx seviyelerini sağlayan düşük basınçlı Çift Yakıtlı kapasite.

Motor Yanma Optimizasyonu: Geliştirilmiş verimlilikten dolayı azaltılmış is, NOx ve CO2 emisyonları ve aynı zamanda yakıt verimliliğini geliştiren Yakıt ile Etkinleşen Zararsız Teknoloji (FAST) ağızlıkları.

NOx azaltma teknolojileri: Silindir içi ölçümleri, örneğin: Egzoz Gazı Devir Daimi (EGR)

Son işlem sistemleri: NOx indirgemesi için Seçkili Tezgensel İndirgeme (SCR) ve SOx, is ve partikül atımı için temizleyiciler

Motor Ayarlaması: Delta, Delta By-Pass ve Düşük Yük Ayarlama ile kısmi yük durumunda en düşük CO2 emisyonu

Hizmet ve Destek
Eğitim: WinGD eğitim kursları, gemi mühendislerinin ve Donatanların, İşletmecilerin ve Gemi Kiralayanların teknik personelinin teknik ve motor işletme becerilerini geliştirmektedir.

Hizmet Ortakları: Motor bakımı desteği ve servisi için CSSC Marine Service ve Wärtsilä Services, dünya çapında destek sağlamaktadır. Yedek parçaları, saha hizmetini, atölye yenileme hizmetini, bakım anlaşmalarını, teknik desteği ve motor yükseltme çözümlerini kapsamaktadır.

Tedarikçiler: Dış tedarikçiler, motor performansımız ve servisimiz için değerli bir katkı sağlamaktadır. Dış tedarikçilerin girdilerine, inovasyonlarına ve motor tasarımımıza katkılarına değer vermekteyiz. Kanıtlanmış, güvenilir teknolojiye ve inovasyona sahip tedarikçilerle ortaklık yapmaktan gurur duymaktayız.

İşletme Önerileri: Çalışan motorlarımızın sürekli izlenmesi ve elde ettiğimiz verilerin analizi ile deniz aracınızın performansını en üst seviyeye çıkaracak işletme önerileri sunabilmekteyiz.

Güçlü Yanları
Motor güvenilirliğini geliştirmek, verimliliği artırmak, emisyonları azaltmak ve toplam işletme maliyetlerini azaltmak için üretim ve bakımı basitleştirmek için teknolojiler geliştirmek
» Rekabetçi ve verimli, çevresel açıdan sürdürülebilir ürünler geliştirmek
» Motorların müşterilere teslim edilmesini sağlamak
» Üretimi desteklemek ve motor üreticileri ile ilişkileri sürdürmek
» Lisanslı iki zamanlı motorların pazarlanması ve tanıtımı (donatanlara, tersanelere, lisans sahiplerine, gemi tasarım kuruluşlarına ve danışmanlarına)
DETAY »

HABER - DUYURU